اقامت کردن ایران مذاکره ارتباط وزارت خارجه

اقامت کردن: ایران مذاکره ارتباط وزارت خارجه وزیر امور خارجه وزارت امور خارجه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی آلودگی هوا، قطعا سرطان‌زاست/ در منزل بمانید ، وزارت بهداشت

سرپرست گروه “سلامت هوا” مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن تشریح تبعات و عوارض کوتاه و بلند مدت آلودگی هوا بر سلامت شهروندان، از مردم خواست که تا حد امکان ت

آلودگی هوا، قطعا سرطان‌زاست/ در منزل بمانید ، وزارت بهداشت

وزارت بهداشت: آلودگی هوا، قطعا سرطان زاست/ در منزل بمانید

عبارات مهم : سلامت

سرپرست گروه “سلامت هوا” مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن تشریح تبعات و عوارض کوتاه و بلند مدت آلودگی هوا بر سلامت شهروندان، از مردم خواست که تا حد امکان تردد در فضای باز را محدود کرده و در شرایط تعطیلی مدارس، کودکان را روانه پارک ها و فضاهای باز نکنند.

دکتر شاهسونی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به معضل آلودگی هوا در کلانشهرها و همچنین پایتخت کشور عزیزمان ایران و تبعات مواجهه مردم با آن، گفت: متاسفانه بعد از بارش ها در تهران، مجددا و طی چند روز اخیر در اکثر ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، شاخص حد خیلی ناسالم و اضطرار سطح اوج را شاهدیم و با توجه به آینده نگری شرکت هواشناسی هر چند ممکن است امروز بعدازظهر ناپداری ضعیفی در اوضاع هوا داشته باشیم، ولی آینده نگری شده است که شرایط آلاینده ها و آلودگی هوا تا یکشنبه همچنان ادامه داشته باشد.

وی افزود: بر همین اساس و با اذعان به اینکه تبعات آلودگی جهت “سلامت” زیاد هست، تقاضا داریم مردم به چند توصیه بهداشتی توجه کرده و مواجهه خود با آلودگی هوا را به حداقل برسانند. بر این اساس توصیه اکید ما این است افرادی که حضورشان در فضای بیرون و آلوده، مهم نیست، حداقل تردد را در فضای آزاد را داشته باشند.

آلودگی هوا، قطعا سرطان‌زاست/ در منزل بمانید ، وزارت بهداشت

شاهسونی تاکید کرد: همچنین مبتلایان به بیماری های قلبی، تنفسی، دیابتی ها و سالمندان “باید” از تردد در فضای آزاد تا حد امکان اجتناب کنند و اگر مورد نیاز است افراد به خارج از منزل بروند از ماسک های N۹۵ یا P۲ معتبر استفاده کنند؛ البته ماسک ها هم در فضای باز و در زمانی محدود قابل استفاده هستند.

وی همچنین به افرادی که ناچار به حضور در فضای باز هستند مانند ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و افزود: این دسته از افراد نیز باید از ماسک های فیلتردار معتبر استفاده کنند؛ این ماسک ها را نیز حتما از داروخانه ها تهیه کنند و به صورتی صحیح روی صورت قرار دهند؛ به طوری که سطح بینی و دهان را به طور کامل بپوشاند. ماسک های کاغذی نیز در این زمینه اصلا کارایی ندارند. ذکر این توصیه نیز مورد نیاز است که تنفس با ماسک سخت تر می شود و فرد نیازمند تنفس های عمیق تر خواهد بود و بر همین اساس توصیه مهم به شهروندان آن است در شرایط این چنینی آلودگی هوا، مواجهه خود با آلاینده ها و فضای باز را کمتر کنند.

سرپرست گروه “سلامت هوا” مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن تشریح تبعات و عوارض کوتاه و بلند مدت آلودگی هوا بر سلامت شهروندان، از مردم خواست که تا حد امکان ت

شاهسونی به ورزشکاران نیز توصیه کرد: افرادی که فعالیت ورزشی روزانه دارند، در شرایط این چنینی شاخص آلاینده های هوا، مورد نیاز است که فعالیت ورزشی را به منزل محدود کنند و در فضای آزاد این کار را انجام ندهند؛ چراکه فعالیت ورزشی، میزان تنفس را زیاد کردن می دهد.

سرپرست گروه سلامت مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت همچنین در پاسخ به پرسش ایسنا راجع به میزان اثربخشی تعطیلی مقطعی مدارس و مهدهای کودک در کم کردن تبعات آلودگی هوا در این گروه های سنی، گفت: در این زمینه توقع مان آن است که اگر تعطیلی اعلام می شود، والدین فرزندان ارزش را روانه پارک ها و سایر فضاهای آزاد نکنند؛ چراکه آلودگی هوا دو راه حل کلی دارد؛ یا باید غلظت آلودگی را کم کردن دهیم یا مواجهه افراد باآلودگی کم شود. اکنون شرایط طوری است که آلودگی پایدار بوده و ادامه دارد. بر این اساس این تعطیلات به جهت آن است که مواجهه کودکان با آلودگی به عنوان گروه سنی که زیاد در معرض خطر هستند، کمتر شود و توقع داریم آنها در منازل بمانند.

وی همچنین گفت: همانطور که معاون بهداشت وزارت بهداشت به استانداری اعلام کرد، با توجه به تبعات آلودگی هوا بر روی سلامت، حداقل انتظار داشتیم ساعت کاری ادارات نیز ۲ ساعت کم کردن یابد؛ دلیلش هم این است که مواجهه مردم با آلاینده های هوایی کمتر شود و به این ترتیب تبعات آن هم کمتر خواهد بود. در هر حال در کمیته اضطرار آلودگی هوا، نظر نهایی را باید استاندار اعلام کند.

آلودگی هوا، قطعا سرطان‌زاست/ در منزل بمانید ، وزارت بهداشت

شاهسونی تاکید کرد: در شرایطی که غلظت آلودگی هوا تا این حد اوج رفته، تقاضا داریم مردم تا حد امکان از وسایل نقلیه شخصی استفاده نکنند؛ چراکه سلامت خود و سایرین را در معرض خطر قرار می دهند.

وی راجع به اثرات کوتاه مدت و بلند مدت آلودگی هوا بر سلامت نیز به ایسنا گفت: سرفه، سوزش چشم، فشار خون، زیاد کردن موارد سکته های قلبی و مغزی در صورت مواجهه مبتلایان به بیماری های زمینه ای نظیر بیماران قلبی و تنفسی از جمله عوارض کوتاه مدت آلودگی هواست. همچنین آلودگی هوا در طولانی مدت، زیاد کردن خطر فوت و همچنین زیاد کردن سرطان ریه را به دنبال دارد. موسسه بار بیماری های شرکت بهداشت جهانی می گوید که از هر ۱۰ فوت در دنیا، یک مورد به علت مواجهه طولانی مدت با آلودگی هواست.

سرپرست گروه “سلامت هوا” مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن تشریح تبعات و عوارض کوتاه و بلند مدت آلودگی هوا بر سلامت شهروندان، از مردم خواست که تا حد امکان ت

شاهسونی ادامه داد: همچنین شرکت بهداشت جهانی اعلام کرده که آلودگی هوا (مواجهه طولانی مدت با آن)، سرطان زای قطعی هست. آلودگی هوا در طولانی مدت باعث زیاد کردن مبتلا شدن به بیماری های ریوی و COPD می شود و بار زیادی را نیز بر دوش دولت و وزارت بهداشت قرار می دهد.

آلودگی هوا، قطعا سرطان‌زاست/ در منزل بمانید ، وزارت بهداشت

واژه های کلیدی: سلامت | آلودگی | آلودگی | بهداشت | بهداشتی | آلودگی هوا | وزارت بهداشت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs