اقامت کردن ایران مذاکره ارتباط وزارت خارجه

اقامت کردن: ایران مذاکره ارتباط وزارت خارجه وزیر امور خارجه وزارت امور خارجه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات با جواد نکونام مذاکره نکرده‌ام ، ترساندن کردند ورزشگاه را آتش می‌زنند

مدیرعامل کلوب ذوب آهن با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: پیش از بازی با استقلال ترساندن شدیم که اگر ۵۰ درصد ظرفیت سکوها را به تیم حریف ندهیم، ورزشگاه را به آتش می‌کش

با جواد نکونام مذاکره نکرده‌ام ، ترساندن کردند ورزشگاه را آتش می‌زنند

ترساندن کردند ورزشگاه را آتش می زنند/با جواد نکونام مذاکره نکرده ام

عبارات مهم : برنامه

مدیرعامل کلوب ذوب آهن با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: پیش از بازی با استقلال ترساندن شدیم که اگر ۵۰ درصد ظرفیت سکوها را به تیم حریف ندهیم، ورزشگاه را به آتش می کشند.

سعید آذری در گفتگو با مهر، به نقطه تاریک بازی ذوب آهن با استقلال و پرتاب مواد محترقه اشاره و تاکید کرد که عده ای قبل از این مسابقه ترساندن کرده بودند ورزشگاه را به آتش می کشند.

آذری با بیان اینکه در این زمینه مستنداتی در اختیار دارد، از ارسال این مستندات به AFC خبر داد. مدیرعامل ذوب آهن همچنین با بیان اینکه هیات مدیره باید راجع به برنامه قلعه نویی نظر نهایی را بدهد، به خبر مذاکره کلوب با جواد نکونام هم تصویر العمل نشان داد.

با جواد نکونام مذاکره نکرده‌ام ، ترساندن کردند ورزشگاه را آتش می‌زنند

مشروح گفتگوی آذری با خبرنگار مهر در ذیل می آید:

*ابتدا صرفنظر از نتیجه بازی و پیروزی ذوب آهن می خواهیم به اتفاقات این مسابقه و پرتاب مواد محترقه از سوی تماشاگران صحبت کنید.

مدیرعامل کلوب ذوب آهن با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: پیش از بازی با استقلال ترساندن شدیم که اگر ۵۰ درصد ظرفیت سکوها را به تیم حریف ندهیم، ورزشگاه را به آتش می‌کش

– سعید آذری: این مسابقه فوق العاده سنگین، تاکتیکی و سرشار از لحظه های تماشایی بود. جدا از نتیجه، این مسابقه یک نقطه تاریک داشت و آن هم پرتاب مواد محترقه بود. ما ترساندن شده است بودیم که اگر ۵۰ درصد ظرفیت سکوهای ورزشگاه را به تیم برابر ندهیم، برابر ناظر AFC ورزشگاه را به آتش می کشیم. الان هم منتظریم کنفدراسیون آسیا نامه این بازی را بزند تا مستنداتمان را به این نهاد ارائه کنیم. دیگر نقطه تاریک این مسابقه فحاشی و توهین به امیر قلعه نویی بود؛ کسی که چهار دهه از عمر خود را در استقلال بوده و حالا که در یک مبارزه، شرافتمندانه کار کرده هست، به او توهین می شود.

* دقیق تر در این خصوص صحبت می کنید؟

– گویا بعضی ها انتظار دارند هنگامی که ذوب آهن در منزل خودش بازی دارد، هوادارانش از پای تلویزیون مسابقه را تماشا کنند و کل استادیوم را به این عزیزان بدهیم! من هر زمانی در ذوب آهن بوده ام نسبت به تماشاگران تیم حریف حسن نیت داشته ام و مدام با این انتقاد روبرو بوده ام که آذری غریبه پرست هست. دیدگاهم این است که اگر در ورزشگاه سکوی خالی وجود دارد، اجازه ندهم تماشاگر حریف از دیدن تیم محبوبش محروم شود ولی عزیزان نباید این را جهت خودشان حق تلقی کنند. مشخص بود که مردم اصفهان جهت حمایت از تیم ذوب آهن به ورزشگاه می آیند و از تیمشان حمایت می کنند ولی مردها انتظار داشتند تماشاگران ما پای تلویزیون بازی را تماشا کنند!

حرفهایی است که بعد از بازی برگشت با استقلال می زنم؛ راجع به فرهنگی که دارد عوض کردن می کند. رویِ صحبت من با استقلال نیست و به صورت کلی می گویم. ما تبدیل به آدم های عصبانی شده است ایم. باید بپذیریم آدم هایی که مبارزه می کنند و پیروز می شوند، از ما نیرومند تر هستند و باید به آنها احترام گذاشت. ما می خواهیم در ۹۵ دقیقه تمام پرسشها را حل کنیم؛ صندلی ورزشگاه و شیشه ها را می شکنیم، اتوبوس آتش می زنیم، بازیکن کتک می زنیم، به مربی تیم حریف توهین می کنیم و مسائلی از این دست. خودم از کسانی هستم که تابوشکن حضور بانوان در ورزشگاه ها خواهم شد ولی هنگامی که می بینم رکیک ترین الفاظ در ورزشگاه ها رد و بدل می شود می گویم اگر هزار زن روی سکوها باشند، چطور باید از آنها دفاع کرد. جو استادیوم ها ملتهب است به این خاطر که مردم تحت فشار هستند و می خواهند خودشان را تخلیه کنند.

با جواد نکونام مذاکره نکرده‌ام ، ترساندن کردند ورزشگاه را آتش می‌زنند

* شما دقیقا چه زمانی این ترساندن را دریافت کردید؟

– یکی، دو روز قبل از بازی و همچنین پیش از شروع مسابقه این ترساندن را دریافت کردیم. به هر حال کسانی که مواد محترقه پرتاب کردند به کل فوتبال کشور عزیزمان ایران ضربه زدند نه تیم ذوب آهن.

مدیرعامل کلوب ذوب آهن با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: پیش از بازی با استقلال ترساندن شدیم که اگر ۵۰ درصد ظرفیت سکوها را به تیم حریف ندهیم، ورزشگاه را به آتش می‌کش

* ارزیابی شما از نتیجه مسابقه چیست؟

– فکر می کنم اگر درخشش مهدی رحمتی درون دروازه استقلال نبود، می توانستیم زیاد گل بزنیم. رحمتی روی چهار موقعیت تصویر العمل هایی داشت که کار هیچ دروازه بانی نیست. او نیمه اول یک ضربه سر و یک شوت استثنایی گرفت و در نیمه دوم هم همین تصویر العمل ها را در دو صحنه داشت. ذوب آهن شایسته برد بودو به حقش رشید. این سه امتیاز ما را جهت بازی برگشت امیدوار نگه می دارد. برنامه تمرین هم منظم پیش رفته است و فکر می کنم روز سه شنبه هم شاهد بازی قشنگی باشیم.

* بعد از این مسابقه عنوان شد که ذوب آهن با «بزن بزن» و «بکش زیرش» استقلال را شکست داده هست. آیا این انتقادات را قبول دارید؟

با جواد نکونام مذاکره نکرده‌ام ، ترساندن کردند ورزشگاه را آتش می‌زنند

– ما به این صحبتها فکر نمی کنیم و گوشمان به آن بدهکار نیست. ما مسابقه را بردیم و سه امتیاز آنرا در پاکت گذاشتیم. کسانی که می گویند با بزن بزن بردیم، اگر درخشش رحمتی نبود نتیجه بازهم عوض کردن می کرد. لوث کردن برد تیمی که با زحمت به این نتیجه رسیده هست، دور از انصاف و اخلاق ورزشی هست. ما شرافتمندانه بازی کردیم و با تمام وجود این راه را ادامه می دهیم. استراتژی ما مبتنی بر توانمندی بازیکنان هست. حالا اگر ما می ایستادیم و ۴ گل می خوردیم، آن موقع «بکش زیرش» نبود؟ حالا که برده ایم جهت توجیه نتیجه، باید هم این حرفها مطرح شود. همانطور که گفتم گوشمان به این مباحث بدهکار نیست.

* تمرین روز قبل از بازی برگشت شما با استقلال با دیدار پرسپولیس – الجزیره همزمان شده است هست. آیا قید تمرین در ورزشگاه آزادی را می زنید؟

– ما نامه درخواست تمرین رسمی در ورزشگاه آزادی را زده ایم و نماینده AFC هم باید تمرین ما را هماهنگ کند. یک جلسه تمرین در زمین مسابقه حق ما هست. این دیگر مسئله نماینده AFC است که بازی پرسپولیس با تمرین ما همزمان شده است هست. ما روز یکشنبه یا دوشنبه باید یک جلسه در آزادی تمرین کنیم. همانطور که ما در اصفهان هم به استقلال و هم به تمام تیم های دیگر زمین تمرین دادیم.

* باوجود پیروزی ذوب آهن برابر استقلال ولی هنوز صحبت از حضور قلعه نویی در سپاهان مطرح هست. آیا جدایی قلعه نویی بعد از بازی برگشت با استقلال حتمی است؟

– تمام تمرکز کلوب و قلعه نویی روی بازی برگشت هست. در حال حاضر به این عنوان فکر نمی کنیم. بعد از بازی با استقلال در پایتخت کشور عزیزمان ایران با هیات مدیره جلسه ای خواهیم داشت. در این جلسه برنامه قلعه نویی بررسی می شود. این برنامه از نظر من عملیاتی است ولی یکسری مسائلی است که در حیطه اختیاراتم نیست. پرسشها مالی باید در هیات مدیره مطرح شود. هدفگذاری کارخانه و اینکه می خواهند به چه جایگاهی برسند باید مشخص شود. فکر می کنم اوضاع تیم تا روز چهارشنبه مشخص شود ولی احتمال جدایی قلعه نویی از ذوب آهن بسیار ضعیف است.

* قلعه نویی عنوان کرده بود که برنامه هایی که به کلوب داده جهت خودش نیست و در جهت ارتقای کلوب است.

– بله این حرف دقیقا درست هست. هیچکس جهت خودش برنامه نمی دهد. من هم برنامه پنج ساله ای به کلوب ذوب آهن در جهت ارتقای شرایط کلوب دادم که امسال سال آخرش هست. خدا را شکر به ۸۵ درصد اهدافی که تعریف کرده بودیم دست یافتیم. ذوب آهن که در معرض سقوط از لیگ برتر بود، بعد از کسب عناوین متفاوت دوباره جایگاه بین المللی اش را کسب کرد. گفته قلعه نویی هم دقیق است ولی مباحث مالی آن در حیطه اختیار من نیست و هیات مدیره در این ارتباط تصمیم می گیرد. باید بعد از بازی با استقلال در جلسه هیات مدیره تصمیم بگیریم.

* نتیجه این مسابقه هم تاثیری در روند مذاکره با قلعه نویی دارد؟

– خیر اصلا اینطور نیست. ملاک ما، نتیجه بازی برگشت با استقلال نیست. نتیجه این مسابقه تاثیری در تصمیم گیری ما ندارد. تا همینجای کار هم پرونده کلوب موفق بوده هست. همکاری قلعه نویی با ذوب آهن یک بازی برد – برد جهت دو طرف بوده هست. جلسه هیات مدیره ذوب آهن صرفنظر از هر نتیجه ای است که در دیدار با استقلال رقم بخورد.

* این روزها بحث مذاکره ذوب آهن با جواد نکونام هم مطرح شده است هست. آیا با این مربی هم جلسه ای داشته اید؟

– اصلا اینطور نیست. من خودم قهرمان ملی بوده ام و با همه بازیکنان از جمله علی دایی و جواد نکونام رفیق هستم. با بازیکنان هم در ارتباطم. من سال گذشته از نکونام برنامه گرفته بودم که برنامه خوبی هم بود. خوشحالم دست روی کسی گذاشته بودم که با نساجی به لیگ برتر افزایش کرد؛ کاری که ۲۴ سال هیچ مربی ای نتوانسته بود انجام بدهد. وقت نشان داد که انتخابم درست بوده هست. جواد دوست خوبم است ولی نمی دانم باید چندبار بگویم اولویت اول و آخر ذوب آهن، قلعه نویی هست. ما به گزینه دیگری فکر نکرده ایم. اینها شیطنت ها و جنگ های روانی پیش از مسابقه های است که همه را بلد هستم. کانالی هم که این شایعه را مطرح کرده بود، شناسایی کرده ایم. عده ای دنبال بر هم زدن تمرکز امیر قلعه نویی و سعید آذری هستند که این حربه ها نخ نما شده است است.

جواد دوست خوبم است و کاپیتان تیم ملی بوده. حتی زمانی که رباط صلیبی پاره کرده بود، یک روز او را در هتل المپیک دیدم و گفتم از همین حالا دوره های مربیگری را در اسپانیا بگذران چون این کشور به مربیان جوانی مثل تو نیاز دارد. رفاقتم را با هیچکس پنهان نمی کنم ولی سر اصولم هستم و معامله نمی کنم. امیر قلعه نویی تا روزی که خودش بخواهد با ذوب آهن همکاری می کند. او بزرگ ما هست. به شایعاتی هم که مطرح می شود، گوش نمی دهیم. به عنوان مدیرعامل ذوب آهن می گویم که این جنگ ها را خوب می شناسم و در عرصه رسانه، جنگ را نمی بازم.

واژه های کلیدی: برنامه | مسابقه | استقلال | ورزشگاه | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs