اقامت کردن ایران مذاکره ارتباط وزارت خارجه

اقامت کردن: ایران مذاکره ارتباط وزارت خارجه وزیر امور خارجه وزارت امور خارجه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی باید به اشتباهات خود اعتراف کنیم / قالیباف

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:همه باید کمک کار و حامی دولت جهت حل پرسشها اقتصادی کشور باشیم.

باید به اشتباهات خود اعتراف کنیم / قالیباف

قالیباف: باید به اشتباهات خود اعتراف کنیم

عبارات مهم : اسلامی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:همه باید کمک کار و حامی دولت جهت حل پرسشها اقتصادی کشور باشیم.

به گزارش ایرنا، محمدباقر قالبیاف پنجشنبه شب در مراسم خوش حالی پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان ‘انقلاب اسلامی و مدیریت جهادی’ در مسجد چهارمردان قم، با بیان اینکه ظرفیت های بالفعل اقتصادی ما امروز قادر است پرسشها اقتصادی کشور را حل کند تاکید کرد: شرط حل پرسشها اقتصادی وحدت میان تمام گروه های سیاسی کشور و برطرف کردن ضعف هاست.

وی ادامه داد: کشور در حوزه اقتصاد دچار مسئله است و همه باید به دولت کمک کنیم، ولی دولت نیز نباید از مسئولیت خود جهت حل پرسشها شانه خالی کند.

باید به اشتباهات خود اعتراف کنیم / قالیباف

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ممنوع دانستن ناامیدی در راه توسعه پیشرفت کشورگفت: وحدت رمز پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی است و حل پرسشها اقتصادی نیز در گرو ایجاد وحدت میان مسئولان است.

وی الگوگیری مسئولان از وحدت میان مردم را خواستار شد و افزود: مردم باوجود گلایه مندی در 22 بهمن، 9 دی و تمام روزهای حیاتی کشور وارد میدان می شوند و این مساله باید مورد توجه مسئولان باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:همه باید کمک کار و حامی دولت جهت حل پرسشها اقتصادی کشور باشیم.

قالیباف استفاده از ظرفیت جوانان در اداره کشور را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: کشور به مدیریت جوان نیازمند است و نسل جوان آماده پذیرش مسئولیت هاست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درادامه، استقلال را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب دانست و گفت: استقلال به عنوان یکی از اهداف انقلاب اسلامی، جزو نعمتهایی است که تاکنون مجهول مانده و متاسفانه امروز کمتر به آن توجه می کنیم.

وی آزادی را از دیگر اهداف انقلاب اسلامی دانست و گفت: آزادی فکر و اندیشه و در تصمیم گیری یکی از اهداف انقلاب اسلامی بود و امروز این آزادی در کشور عزیزمان ایران در برابر کشورهایی که دم از آزادی و دموکراسی می زنند کم نظیر است.

باید به اشتباهات خود اعتراف کنیم / قالیباف

وی با اشاره به هزینه های کشور و مردم جهت حفظ و استمرار استقلال کشور ادامه داد: فشاری که امروز در حوزه استقلال و آزادی بر نظام اسلامی است به مراتب مسئله تر و پیچیده تر از سال 57 است.

قالیباف با انتقاد از انتشار یاس و ناامیدی در کشور تاکید کرد: جمهوری اسلامی بر 2 رکن مردم و اسلام استوار است و نظام جمهوری اسلامی در بعد ساختاری همانگونه که جهت ساخت دنیا، رفاه و ثروت اهمیت قائل است جهت آخرت، سعادت و اخلاق مردم نیز اهمیت قائل است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:همه باید کمک کار و حامی دولت جهت حل پرسشها اقتصادی کشور باشیم.

وی گفت: همانگونه که در برابر دشمن با افتخار ایستاده ایم در بازبینی عملکرد مدیریتی کشور هم نباید دلواپس باشیم بلکه باید به اشتباهات خود در مدیریت اعتراف و به دنبال اصلاح آن باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در بخش اداره جامعه و حوزه کارکردی در کشور دچار اشکال هستیم، باید این را پذیرفت که ما مسئولان پا به پای مردم در تمام سال های بعد از انقلاب پیش نیامدیم و باید به آن اقرار کرد، مطمئنا این عنوان موجب تضعیف ما و سوء استفاده دشمن نمی شود بلکه موجب تلاش جهت اصلاح مسئله خواهد شد.

باید به اشتباهات خود اعتراف کنیم / قالیباف

قالیباف، اشتباهات ساختاری و از بین بردن مردم از مدیریت کشور را از جمله پرسشها کشور دانست و گفت: مبارزه با آمریکا جزء با کار و تلاش صورت نمی گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مردم با اشاره به ناآرامی های اخیر کشور افزود: در حوادث اخیر مردم به حق در مورد نارسایی ها و کمبود هایی که ریشه اقتصادی داشتند گلایه مند بودند ولی تا دشمن بر این حرف حق آنها سوار شد و خواست کوچکترین ضربه ای را به استقلال و عزت کشور بزند، مردم به شدت موضع نشان دادند.

تجمع های صنفی مسالمت آمیز چندی پیش در کشور با جنبش دشمن های و سوء استفاده عوامل فریب خورده داخلی منجر به بروز ناآرامی در چند شهر شد که با هوشیاری ملت، مسئولان و نیروهای انتظامی و امنیتی، در کوتاه ترین وقت توطئه دشمن های اسلام شکست خورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود سیستم ساختاری را یکی از ضعف های بزرگ امروز کشور دانست و گفت: به علت تمرکز اختیارات امروز به کثرت امضاهای طلایی مواجه هستیم که این امر موجب ایجاد فساد و زیاد کردن هزینه ها در کشور می شود.

قالیباف با طرح این پرسش که آیا باید همه تصمیمات در پایتخت کشور عزیزمان ایران صورت گیرد گفت: به عنوان یک کارشناس که مطالعات نظری و تجربیات عملی در این حوزه دارم ، اعتقاد دارم که بخش عمده ای از تصمیمات را می توان به مدیریت شهرستانی و بعضی را نیز می توان به مردم واگذار کرد و اگر این امر تحقق یابد جلوی بسیاری از رانت ها و فسادها گرفته می شود.

واژه های کلیدی: اسلامی | مدیریت | انقلاب | مدیریت | اقتصادی | قالیباف | مسئولان | استقلال | انقلاب اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs