اقامت کردن ایران مذاکره ارتباط وزارت خارجه

اقامت کردن: ایران مذاکره ارتباط وزارت خارجه وزیر امور خارجه وزارت امور خارجه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل آمریکا القاعده و بن لادن را پرورش داد / پوتین

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد، آمریکا به شکل‌گیری شرکت تروریستی القاعده کمک کرده و باید بداند که مسئول این اوضاع است. 

آمریکا القاعده و بن لادن را پرورش داد / پوتین

پوتین: آمریکا القاعده و بن لادن را پرورش داد

عبارات مهم : روسیه

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد، آمریکا به شکل گیری شرکت تروریستی القاعده کمک کرده و باید بداند که مسئول این اوضاع هست.

به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین، مدیر جمهور روسیه در مصاحبه با اولیور استون، فیلم ساز مشهور آمریکایی به بیان نظر هایش راجع به روابط روسیه با آمریکا و ناتو و همچنین تروریسم بین المللی پرداخت.

آمریکا القاعده و بن لادن را پرورش داد / پوتین

در بخش اول این مستند چهار قسمتی پوتین گفت: القاعده نتیجه فعالیت های ما نیست. این شرکت تروریستی نتیجه فعالیت دوستان آمریکایی ماست. کل این ماجرا از وقت جنگ شوروی در افغانستان شروع شد. هنگامی که سرویس های امنیتی آمریکا در جریان مبارزه با نیروهای شوروی در افغانستان از جنبش های متفاوت بنیادگرایی اسلامی حمایت کردند. آمریکا القاعده و بن لادن، رهبر بدنام این شرکت تروریستی را پرورش داده است.

وی افزود: این اوضاع از کنترل واشنگتن خارج شده است هست. هر لحظه همین طور می شود. شرکای آمریکایی ما باید از این مساله آگاه باشند. آنها مقصر این اوضاع هستند.

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد، آمریکا به شکل‌گیری شرکت تروریستی القاعده کمک کرده و باید بداند که مسئول این اوضاع است. 

پوتین در ادامه گفت: رهبری آمریکا به خاطر این باور که کشورشان استثنا است و می تواند بدون فکر کردن به پیامدهای آن هر کار که بخواهد انجام دهد، گرفتار سیکل انجام غلط های شده است هست. به نظر من از آنجایی که آمریکا احساس می کند به دنبال فروپاشی جماهیر شوروی رهبری دنیا متمدن را برعهده دارد، اشتباها احساس می کند که می تواند هر کار که بخواهد بدون فکر کردن به پیامدهایش انجام دهد.این مساله هر لحظه یک تله بوده هست. در چنین شرایطی یک فرد یا یک کشور دچار غلط های می شود. آنها فکر می کنند که نیازی به تحلیل اوضاع یا فکر کردن به پیامدهای اقداماتشان نیست. به نظر من این تله ای است که آمریکا گرفتارش شده است است.

وی افزود: حس اینکه قدرت پیشرو دنیا هستید ابتدا به یک نحوه فکر امپریالیستی تبدیل شده است و سپس رهبری آمریکا را مجبور کرده تا یک سیاست متناظر را دنبال کند. من آماده ام تا شرح این استراتژی آمریکا را هنگامی که بازنشسته شدم توضیح دهم. ولی می توانم بگویم که آمریکا به جای پرداخت هزینه گزاف جهت مقابله با روسیه باید بر ایجاد روابط عادلانه و منصفانه با روسیه تمرکز کند.

پوتین اذعان کرد: آمریکا از تروریست ها جهت بی ثبات کردن اوضاع سیاسی داخلی روسیه استفاده می کند. در جنگ سرد ما بر حمایت آمریکایی ها تکیه کرده بودیم ولی دیدیم که سرویس های امنیتی آمریکا از تروریست ها حمایت می کنند. آمریکایی ها در حرف کاملا از روسیه حمایت می کنند و آمادگی خود جهت همکاری با ما را ابراز کرده اند ولی در واقعیت آنها از تروریست ها جهت بی ثبات کردن اوضاع سیاسی داخلی ما استفاده می کنند.

آمریکا القاعده و بن لادن را پرورش داد / پوتین

وی راجع به روابط با ناتو گفت: احتمال الحاق روسیه به ناتو باعث نگرانی آمریکا شده است آیا که عضویت در ناتو به این معناست که روسیه هر لحظه حرفی جهت گفتن خواهد داشت و اجازه نخواهیم داد کشورمان را تحت نفوذ و کنترل قرار دهند.

بازید از صفحه اول

ارسال به دوستان

نسخه چاپی

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد، آمریکا به شکل‌گیری شرکت تروریستی القاعده کمک کرده و باید بداند که مسئول این اوضاع است. 

گزارش خطا

0

واژه های کلیدی: روسیه | پوتین | آمریکا | القاعده | آمریکایی | تروریستی | ولادیمیر پوتین | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs